Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series - Skyddsfodral för surfplatta - robust - polykarbonat, syntetiskt gummi - offtides (blue) - för Apple 10.9-inch iPad Wi-Fi, Wi-Fi + Cellular
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-000521
EAN
0840434761791
| Allmänt |
| Bredd | 20.068 cm |
| Djup | 2.523 cm |
| Höjd | 26.69 cm |
| Vikt | 454.42 g |
| Robust | Ja |
| Material | Polykarbonat, syntetiskt gummi |
| Färg | Offtides (blue) |
| Väska |
| Typ | Skyddsfodral |
| Rekommenderad användning | För surfplatta |
| Skydd | Fallskydd, smutsresistent, skrapskydd, dammtåligt |
| Ytterligare utrymmen | Apple Pencil-förvaringsutrymme |
| Egenskaper | Inbyggt skärmskydd, flerskiktskonstruktion, portskydd, dubbla förankringspunkter för snöre, ställ med fyra lägen |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Apple 10.9-inch iPad Wi-Fi, Wi-Fi + Cellular |
|