Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series Pro XT - Baksidesskydd för mobiltelefon - robust - polykarbonatskikt, TPE (termaplastisk elastomer) - dark side (genomskinlig/svart) - för Samsung Galaxy S26
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-99898
EAN
0840434745449
| Allmänt |
| Bredd | 8.331 cm |
| Djup | 1.254 cm |
| Höjd | 16.012 cm |
| Vikt | 47.77 g |
| Robust | Ja |
| Material | Polykarbonatskikt, TPE (termaplastisk elastomer) |
| Färg | Dark side (genomskinlig/svart) |
| Återvunnet produktinnehåll | 45 % - gjord av återvunnet material |
| Väska |
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Droppskydd, dammtåligt, smutsresistent, stöttålig |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Grippy edges, stöd för trådlös laddning, upphöjda kanter, tunn, portskydd, dual-layer design, built-in anchors |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Samsung Galaxy S26 |
|