Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series Pro XT - Baksidesskydd för mobiltelefon - robust - polykarbonatskikt, TPE (termaplastisk elastomer) - purple mystery - för Samsung Galaxy S26+
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-000091
EAN
0840434750443
| Allmänt |
| Bredd | 8.906 cm |
| Djup | 1.265 cm |
| Höjd | 16.901 cm |
| Vikt | 52.31 g |
| Robust | Ja |
| Material | Polykarbonatskikt, TPE (termaplastisk elastomer) |
| Färg | Purple mystery |
| Återvunnet produktinnehåll | 45 % - gjord av återvunnet material |
| Väska |
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Droppskydd, dammtåligt, smutsresistent, stöttålig |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Grippy edges, stöd för trådlös laddning, upphöjda kanter, dual-layer design, built-in anchors, portskydd |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Samsung Galaxy S26+ |
|