Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series Pro - Baksidesskydd för mobiltelefon - robust - MagSafe-kompatibilitet - polykarbonat, TPE (termaplastisk elastomer), silikon, minnesskum - svart - för Samsung Galaxy S26+
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-99882
EAN
0840434745128
| Allmänt |
| Bredd | 8.799 cm |
| Djup | 1.42 cm |
| Höjd | 17.013 cm |
| Vikt | 68.53 g |
| Robust | Ja |
| Material | Polykarbonat, TPE (termaplastisk elastomer), silikon, minnesskum |
| Yta | Texturerad |
| Färg | Svart |
| Återvunnet produktinnehåll | 35 % - gjord av återvunnet material |
| Väska |
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Stötskydd, stöttålig, kameraskydd, skärmskydd, droppskydd, dammtåligt, smutsresistent |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Tri-layer design, compatible with camera control, upphöjda kanter, built-in anchors, rigid inner shell, stötabsorberande hörn, portskydd |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| MagSafe-kompatibilitet | Ja |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Samsung Galaxy S26+ |
|