Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series Pro - Baksidesskydd för mobiltelefon - robust - silikon, TPE (termaplastisk elastomer), polykarbonat, minnesskum - blå känsla - för Samsung Galaxy S26
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-99863
EAN
0840434744749
| Allmänt |
| Bredd | 8.368 cm |
| Djup | 1.399 cm |
| Höjd | 16.104 cm |
| Vikt | 60.62 g |
| Robust | Ja |
| Material | Silikon, TPE (termaplastisk elastomer), polykarbonat, minnesskum |
| Yta | Texturerad |
| Färg | Blå känsla |
| Återvunnet produktinnehåll | 35 % - gjord av återvunnet material |
| Väska |
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Droppskydd, stötskydd, stöttålig, dammskydd, smutsskydd, kameraskydd, skärmskydd |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Built-in anchors, rigid inner shell, tri-layer design, upphöjda kanter, portskydd, stötabsorberande hörn |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Samsung Galaxy S26 |
|