Hem : Produkter : Tillbehör : Väskor - övriga : Otter Products
OtterBox Defender Series Pro - Baksidesskydd för mobiltelefon - robust - silikon, polykarbonat, TPE (termaplastisk elastomer), minnesskum - svart - för Samsung Galaxy S26
Information
TillverkareOtter Products
Artnr
77-99857
EAN
0840434744626
| Allmänt |
| Bredd | 8.368 cm |
| Djup | 1.399 cm |
| Höjd | 16.104 cm |
| Vikt | 60.62 g |
| Förpackningstyp | Detaljhandel |
| Paketdetaljer | Återvinningsbar förpackning |
| Robust | Ja |
| Material | Silikon, polykarbonat, TPE (termaplastisk elastomer), minnesskum |
| Färg | Svart |
| Återvunnet produktinnehåll | 35 % - gjord av återvunnet material |
| Väska |
| Typ | Skydd |
| Rekommenderad användning | För mobiltelefon |
| Skydd | Fallskydd, stötskydd, stöttålig, kameraskydd, skärmskydd, dammskydd, smutsskydd |
| Fodraltyp | Baksidesskydd |
| Egenskaper | Tri-layer design, grippy texture, rigid inner shell, stöd för trådlös laddning, upphöjda kanter, portskydd, built-in anchors |
| Skyddsfunktioner | Inbyggda magneter |
| Standarder som följs | MIL-STD-810G 516.6 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Samsung Galaxy S26 |
|