| Allmänt |
| Typ av enhet | Router |
| Modell | Främre till bakre luftflöde rackmonterbar - 1U |
| Anslutningsteknik | Kabelansluten |
| Datalänkprotokoll | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet |
| Funktioner | ACL-stöd, VPLS |
| Standarder som följs | ETSI, BSMI, CISPR 22 klass A, EN55022, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-8, VCCI klass A ITE, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, ACA TS001, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, ICES-003 klass A, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, FCC CFR47 Part 15, EN 61000-4-8, EN 60825, FDA, EN 300 386 |
| Statusindikatorer | Strömförsörjning, status, fläkt |
| Expansion/Anslutning |
| Gränssnitt | 24 x 1000Base-T - RJ-45 2 x 10Gb Ethernet - SFP+ 1 x konsol Hanrering: 1 x 1 x aux Larm: 1 x RJ-45 USB: 1 x konsol USB: 1 x |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Intern strömförsörjning - hot-plug |
| Redundant ström | Tillval |
| Installerat antal | 2 (max) |
| Energiförbrukning vid drift | 130 Watt |
| Diverse |
| Rackmonteringssats | Tillval |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 582,610 timme/timmar |
| Typ av prissättning | Rekonditionerad |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 44.45 cm |
| Djup | 25.5 cm |
| Höjd | 4.37 cm |
| Vikt | 3.8 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 90 dagar |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | -40 °C |
| Max temperatur vid drift | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 95 % (icke-kondenserande) |
|