| Allmänt |
| Typ av enhet | Nätverksadapter |
| Formfaktor | Instickskort |
| Gränssnittstyp (buss) | M.2 2230 (CNVio3) |
| Nätverk |
| Anslutningsteknik | Trådlös |
| Datalänkprotokoll | Bluetooth 6.0, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) |
| Metod för spridningsspektrum | OFDMA |
| Dataöverföringshastighet | 2.8 Gbps |
| Linjekodningsformat | 64 QAM, 256 QAM, BPSK, QPSK, 16 QAM, 1024 QAM, 4096 QAM, OFDMA |
| Frekvensband | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 160 MHz |
| Funktioner | 2x2 MU-MIMO-teknologi, Wi-Fi Direct, WMM-stöd |
| Standarder som följs | Wi-Fi CERTIFIERAD 7, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11be, IEEE 802.11d, IEEE 802.11e, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11u, IEEE 802.11v, IEEE 802.11w, IEEE 802.11, IEEE 802.11az, Wi-Fi CERTIFIED 6, Wi-Fi CERTIFIED 6E |
| Diverse |
| Standarder som följs | FIPS |
| Programvara / Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Linux, Windows 10, Windows 11 |
| Dimensioner och vikt |
| Vikt | 3.06 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 3 cm |
| Emballagets djup | 0.242 cm |
| Emballagets höjd | 3 cm |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
|