| Allmänt |
| Typ av enhet | Nätverksadapter |
| Formfaktor | Instickskort |
| Gränssnittstyp (buss) | M.2 2230 (CNVio3) |
| Nätverk |
| Anslutningsteknik | Trådlös |
| Datalänkprotokoll | Bluetooth 6.0, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) |
| Metod för spridningsspektrum | OFDMA |
| Dataöverföringshastighet | 5.8 Gbps |
| Linjekodningsformat | OFDMA, 4096 QAM, BPSK, QPSK, 16 QAM, 64 QAM, 256 QAM, 1024 QAM |
| Frekvensband | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, 320 MHz |
| Funktioner | Intel vPro Technology-support, 2x2 MU-MIMO-teknologi, WMM-stöd, Wi-Fi Direct, agilt Wi-Fi-multiband, 802.1x-autentisering, WMM-strömbesparing, MLO, MRU, skyddade hanteringsarmar, aktivera/inaktivera trådlös radio |
| Standarder som följs | Wi-Fi CERTIFIERAD 7, IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11be, IEEE 802.11d, IEEE 802.11e, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11u, IEEE 802.11v, IEEE 802.11w, IEEE 802.11, IEEE 802.11az, Wi-Fi CERTIFIED 6, Wi-Fi CERTIFIED 6E |
| Diverse |
| Krypteringsalgoritm | WPA2, EAP-TLS, EAP-TTLS, MSCHAPv2, EAP-AKA, EAP-SIM, PEAP, 128-bit AES-CCMP, 256-bitars AES-GCMP, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, EAP-MSCHAPv2 |
| Standarder som följs | FIPS, FIPS 140-2, UL, cUL, CB, IEC 62368-1, WEEE |
| Programvara / Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Linux, Windows 10, Windows 11 |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 0.242 cm |
| Djup | 3 cm |
| Höjd | 2.2 cm |
| Vikt | 3.07 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 50 - 90% RH (non-condensing) |
|