Hem : Produkter : Multimedia & Audio : Högtalare : Bose
Bose Videobar VB-S - Soundbar - för konferenssystem - trådlös - Bluetooth, Wi-Fi - Appkontrollerad
Information
TillverkareBose
Artnr
868751-2110
EAN
0017817835350
| Allmänt |
| Typ av produkt | Soundbar - för konferenssystem |
| Egenskaper | Kamera |
| Mikrofon | Uppställning med 4 mikrofoner |
| Högtalarsystem |
| Högtalartyp | Aktiv |
| Frekvenssvar (-10dB) | 90 - 20000 Hz |
| Max. utgångsnivå (max. SPL) | 86 dB |
| Förstärkare | Integrerad |
| Gränssnitt | Bluetooth 4.2, IEEE 802.11ac |
| Bluetooth-profiler | Headset Profile (HSP), Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) |
| Kompatibel programvara | Microsoft Teams, Zoom |
| Rekommenderad placering | Väggmonterbar/bordsmodell |
| App-kontrollerad | Ja |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB 3.0 (USB Type-C) |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | USB-C till USB-A-kabel, USB-A till USB-C adapter, Bordsställ, hexskiftnyckel, IR-fjärrkontroll, 2 AAA-batterier, monteringsfäste, adapter för växelström |
| Standarder som följs | EN 300328:2017, EN 62368-1:2014+A11:2017, FCC Part 15 C, IEC 62368-1:2014+A11:2017, IEC/EN/UL 60065:2014, RoHS, RSS-102, RSS-247, RSS-GEN, UL 62368-1:2014, EN 301 893, EN 301 489 |
| Värdenhets-OS som stöds | macOS, Windows 10, Windows 8.1, Chrome OS |
| Strömtillförsel |
| Strömkälla | Växelströmsadapter |
| Nätspänning | AC 110-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner och vikt |
| Bredd | 26.7 cm |
| Djup | 8.7 cm |
| Höjd | 4.8 cm |
| Vikt | 1 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets vikt | 2.3 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Min temperatur vid förvaring | -40 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 70 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 90 % (icke kondenserande) |
| Luftfuktighet vid lagring | 93% |
|