Hem : Produkter : Datorer : Övriga : Super Micro Computer
Supermicro Hyper SuperServer 212H-TN-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6761P 2.5 GHz - 1 TB - SSD 2 x 3.8 TB
Information
TillverkareSuper Micro Computer
Artnr
SYS-212H-TN-01-G2
| Produktbeskrivning | Supermicro Hyper SuperServer 212H-TN-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6761P 2.5 GHz - 1 TB - SSD 2 x 3.8 TB |
| Typ | Server - kan monteras i rack |
| Höjd (U-format) | 2U |
| Skalbarhet för server | 1-vägs |
| Processor | 1 x Intel Xeon 6761P / 2.5 GHz (upp till 3.9 GHz, (64-core) |
| Processor-socket | LGA4710 Socket |
| Huvudfunktioner för processor | 350W TDP, 128 Threads |
| Cacheminne | 336 MB |
| Cache/processor | 336 MB |
| RAM | 1 TB (installerad) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Fack i lagringsserver | Hot-swap 2.5" |
| Hårddisk | 2 x SSD 3.8 TB - PCI Express (NVMe) / U.2 - M.2 |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Nätverksfunktioner | 25GbE |
| Redundant ström | Ja |
| Färg | Silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.7 cm x 80.62 cm x 8.89 cm |
| Vikt | 20.5 kg |
|