Hem : Produkter : Datorer : Övriga : Super Micro Computer
Supermicro GPU SuperServer 422GA-NRT-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6900 Series 6960P 2.7 GHz - 1 TB - SSD 2 x 3.84 TB, SSD 960 GB
Information
TillverkareSuper Micro Computer
Artnr
SYS-422GA-NRT-01-G2
| Produktbeskrivning | Supermicro GPU SuperServer 422GA-NRT-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6900 Series 6960P 2.7 GHz - 1 TB - SSD 2 x 3.84 TB, SSD 960 GB |
| Typ | Server - kan monteras i rack |
| Höjd (U-format) | 4U |
| Processor | 2 x Intel Xeon 6900 Series 6960P / 2.7 GHz (upp till 3.9 GHz, (72-kärnig) |
| Processor-socket | LGA7529 Socket BR |
| Cacheminne | 864 MB |
| Cache/processor | 432 MB |
| RAM | 1 TB (installerad) / 6 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Kontrollerkort | NVMe |
| Fack i lagringsserver | Hot-swap 2.5" / EDSFF E3.S |
| Hårddisk | 2 x SSD 3.84 TB - PCI Express - NVM Express (NVMe) |
| Hårddisk (sekundär) | SSD 960 GB - PCI Express - M.2 |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Konfigurering av flera GPU | 4 single GPU cards |
| Grafikstyrenhet | NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell |
| Videominne | 96 GB GDDR7 SDRAM |
| Nätverksfunktioner | 10GbE |
| Strömtillförsel | (50 - 60 Hz) |
| Redundant ström | Ja |
| Medföljande OS | Inget operativsystem |
| Färg | Svart framsida, silverhölje |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.7 cm x 73.7 cm x 17.8 cm |
| Vikt | 29.7 kg |
|