Hem : Produkter : Datorer : Övriga : Super Micro Computer
Supermicro GPU SuperServer 212GB-FNR-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6700 Series 6731P 2.5 GHz - 512 GB - SSD 2 x 3.84 TB, SSD 960 GB
Information
TillverkareSuper Micro Computer
Artnr
SYS-212GB-FNR-01-G2
| Produktbeskrivning | Supermicro GPU SuperServer 212GB-FNR-01-G2 - kan monteras i rack Xeon 6700 Series 6731P 2.5 GHz - 512 GB - SSD 2 x 3.84 TB, SSD 960 GB |
| Typ | Server - kan monteras i rack |
| Höjd (U-format) | 2U |
| Processor | 1 x Intel Xeon 6700 Series 6731P / 2.5 GHz (upp till 4.1 GHz, (32-core) |
| Processor-socket | LGA4710 Socket |
| Cacheminne | 144 MB |
| Cache/processor | 144 MB |
| RAM | 512 GB (installerad) / 2 TB (max) - DDR5 SDRAM |
| Kontrollerkort | NVMe |
| Fack i lagringsserver | Hot-swap EDSFF E1.S |
| Hårddisk | 2 x SSD 3.84 TB - PCI Express - E1.S - NVM Express (NVMe) |
| Hårddisk (sekundär) | SSD 960 GB - PCI Express - M.2 |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Konfigurering av flera GPU | 2 enkla GPU-kort |
| Grafikstyrenhet | NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell |
| Videominne | 96 GB GDDR7 SDRAM |
| Nätverksfunktioner | 10GbE |
| Strömtillförsel | (50 - 60 Hz) |
| Redundant ström | Ja |
| Medföljande OS | Inget operativsystem |
| Färg | Silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.84 cm x 90 cm x 8.7 cm |
| Vikt | 30 kg |
|