Hem : Produkter : Datorer : Barebone : Asus
ASUS Ascent GX10 - mini-PC GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A - 128 GB - SSD 1 TB
Information
TillverkareAsus
Artnr
90MS0371-M00030
EAN
4711636204439
| Allmänt |
| Typ | PC-barebone |
| Formfaktor för produkt | Mini-PC |
| Färg | Stellar gray |
| Processor / Chipuppsättning |
| CPU | NVIDIA GB10 Grace Blackwell Superchip v9.2-A |
| Antal kärnor | 20-core |
| Antal CPU | 1 |
| Max. CPU-antal | 1 |
| RAM |
| Installerad storlek | 128 GB |
| Teknik | LPDDR5X SDRAM |
| Konfigurationsegenskaper | Medföljande minne är integrerat |
| Hårddisk |
| Typ | SSD - M.2 |
| Kapacitet | 1 x 1 TB |
| Typ av gränssnitt | PCI Express 4.0 x4 |
| Optisk lagring |
| Typ | Ingen optisk drivenhet |
| Bildskärm |
| Bildskärmstyp | Ingen. |
| Grafikstyrenhet |
| Grafikprocessor | NVIDIA Blackwell |
| Videogränssnitt | HDMI, USB-C |
| Nätverk |
| Stöd för Wireless LAN | Ja |
| Datalänkprotokoll | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11b, IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Funktioner | Dubbel ström (2x2) |
| Expansion/Anslutning |
| Kortplatser | 1 (totalt)/ 1 (ledig) x expansionskortplats (för NIC-adapter) 1 (totalt)/ 0 (ledig) x M.2 Card - 2242 (PCIe 5,0 x 4-läge) |
| Gränssnitt | 3 x USB-C 3.2 Gen 2x2/DisplayPort (3 bak) 1 x USB-C 3.2 Gen 2x2/DisplayPort (1 bakre) (Power Delivery 3.1) 1 x HDMI (1 bakre) 1 x LAN (10Gigabit Ethernet) (1 bakre) |
| Diverse |
| Stöld-/inbrottsskydd | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Standarder som följs | DisplayPort 2.1 |
| Strömtillförsel |
| Typ av enhet | Strömadapter |
| Effekt | 240 Watt |
| Operativsystem / Programvara |
| Medföljande OS | Inget operativsystem |
| Mått och vikt |
| Bredd | 15 cm |
| Djup | 15 cm |
| Höjd | 5.1 cm |
| Vikt | 1.48 kg |
|