| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1489924 |
| Energiklass | Klass C |
| Diagonal storlek | 21" |
| Bildyta | 21.3" |
| Inbyggda enheter | USB 2.0-hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 4:3 |
| Ursprunglig upplösning | 1600 x 1200 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.27 mm |
| Pixlar per tum | 94 |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1800:1 |
| Färgstöd | 16,8 miljoner färger |
| Responstid | 6 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 49 - 76 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 24 - 80 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| OSD-språk | Engelska, tyska, franska, italienska, japanska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), spanska, svenska |
| Egenskaper | sRGB Color Space, Pappersläge, sRGB Mode, Movie Mode, DICOM-kalibrerad, Auto EcoView, flimmerfri teknik |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 46.5 cm x 6.4 cm x 36.1 cm |
| Vikt | 5.1 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | DVI-D (HDCP 1.4) VGA 2 x USB 2.0-downstream (Typ A) USB 2.0-upstream (Typ B) DisplayPort (HDCP 1.3) |
| Mekanisk |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | VESA-gränssnittsstöd |
| Medföljande kablar | 1 x VGA-kabel - 1.8 m 1 x DVI-D-kabel - 2 m 1 x USB-kabel - USB typ A till B - 1.8 m |
| Standarder som följs | TUV Ergo, TUV GS, RCM, UKCA, CB, cTUVus, FCC Klass B-certifierade, CAN ICES-3, TUV S, VCCI Class B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, EAC |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 10 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 13 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 42 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Hållbarhetsinformation |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH (non-condensing) |